Banner Default Image

Presales Infrastruktúra szakértő

  • Helyszín:

    Budapest, Hungary

  • Nyitott:

    2 hónappal ezelőtt

  • A kiválasztott jelölt nagyvállalati (enterprise) környezetben részt vesz számítóközponti (data center) hardver/szoftver-rendszerek értékesítésének előkészítésében és támogatásában (presales: ajánlatkészítés, prezentáció, szakmai egyeztetések stb.). Valamint ilyen rendszerek tervezésében és méretezésében, kereskedelmi konfigurációk elkészítésében. Továbbá opcionálisan ilyen számítóközponti infrastruktúrák implementálásában, bevezetésében és konfigurálásában.
  • (A releváns főbb gyártók és termékkörök: DellEMC – Unity adattárolók, DellEMC – PowerEdge szerverek, DellEMC – Data Domain adatmentő eszközök, Brocade/Cisco FC-kapcsolók/SAN, Vmware vSphere szerver-virtualizáció, Cisco UCS szerverek, DellEMC Networker, Veritas NetBackup, VEEAM B&R, IBM / DellEMC tape library szalagrendszerek, Lenovo ThinkSystem szerverek stb. Ideális esetben továbbá: az elterjedt operációs rendszerek [MS Windows Server, RedHat vagy SuSE Linux] ismerete, LAN/Ethernet [pl. Cisco] hálózati ismeretek. Esetlegesen ezen termékkörök, technológiák vizsgái, minősítései.)
Feladatok:
  • gyártókkal és a cég kereskedelmi, pre-sales és post-sales csapatának tagjaival való együttműködés,
  • az ügyfelekkel, gyártókkal és egyéb partnerekkel való folyamatos, aktív kapcsolattartás,
  • kommunikáció az ajánlatkérőkkel és ügyfelekkel,
  • rendszeres ügyféllátogatás,
  • az ajánlatkérések alapján az ajánlatok, árkalkulációk elkészítése,
  • az ajánlott megoldás (hardver és szoftver) megtervezése az ajánlatkérésnek megfelelően,
  • opcionálisan: közreműködés az értékesített számítóközponti rendszerek implementálásában, bevezetésében és konfigurálásában, rendszerintegrációjában
  • Az ideális jelölt rendelkezik:
  • az adattárolási technológiák, koncepciók, továbbá valamely vezető nagyvállalati adattároló termékcsalád (RAID, SAN, blokkos, scale-out NAS stb.) ismeretével
  • szerver- illetve szerver-virtualizációs technológiák és megoldások ismeretével, továbbá valamely vezető nagyvállalati szerver- illetve szerver-virtualizációs termékek ismeretével (pl. Vmware vSphere)
  • adatmentési technológiák, koncepciók, továbbá vezető nagyvállalati adatmentési termékcsaládok (pl. mentőszoftverek, mentőeszközök, deduplikációs adatmentési tárolók illetve VTL-rendszerek, szalagrendszerek) ismeretével
  • Alapszintű szerver operációs rendszer ismeretekkel: Windows, Linux
  • Alapszintű hálózati (Ethernet, TCP/IP) ismeretekkel
  • Felsőfokú végzettséggel
Elvárások:
  • Motivált és nyitott új megoldások és termékek megismerésére
  • kommunikációs szintű (tárgyalóképes) angol nyelvismerettel rendelkezik szóban és írásban, akár a napi rendszeres munkája során
  • Jó megjelenéssel és kommunikációs készséggel bír
  • Komplex, innovatív, rendszerszemléletű gondolkodásmódú
  • rendelkezik „B” kategóriás jogosítvánnyal
  • Önálló precíz munkavégzésre képes
  • eredmény- és teljesítmény-orientált
  • Előnyt jelent továbbá:
  • Szakirányú felsőfokú végzettség (mesterképzés) (mérnök-informatikus, programozó matematikus, más mérnök)
  • hasonló területen szerzett tapasztalat
Amit kínálunk:
  • Kiváló professzionális munkakörnyezet, barátságos légkör
  • stabil hátterű, folyamatosan bővülő, magyar tulajdonú vállalat
  • Legmodernebb technológiák megismerése
  • Tovább fejlődési tervek aktív támogatása, folyamatos képzés és fejlesztés
  • Versenyképes juttatási csomag