Banner Default Image

Főépítész

Főépítész

  • Helyszín:

    Budapest

  • Sector:

    Mérnök

  • Nyitott:

    8 nappal ezelőtt

Feladatok:
  • A mindenkori hatályos jogszabályokba foglalt főépítészeti feladatok: az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvényben, a főépítészi tevékenységről szóló 190/2009. (IX.15.) kormányrendeletben, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendeletben, valamint a helyi rendeletekben meghatározott feladatok ellátása, így különösen: Településrendezési és településképi eljárások bonyolítása,
  • Településképi véleményezési,
  • Bejelentési és kötelezési eljárások lefolytatása,
  • Önkormányzati Építészeti-műszaki Tervtanács vezetése,
  • Tervpályázati eljárások lefolytatása,
  • Örökségvédelemmel, helyi védelemmel kapcsolatos teendők ellátása,
  • Névadományozással, közterületek elnevezésével kapcsolatos feladatok ellátása,
  • Integrált Városfejlesztési Stratégiával, városfejlesztési koncepciókkal, programokkal kapcsolatos feladatok ellátásában közreműködés.
  • Településrendezési eszközök kezelése:
  • Településszerkezeti terv,
  • Helyi Építési Szabályzat, Szabályozási terv,
  • Településképi Arculati Kézikönyv,
  • Településképi rendelet;
  • Ügyfelek részére szakmai konzultáció lefolytatása, tájékoztatás nyújtása.
  • Önkormányzati rendeletalkotási eljárásokban közreműködés.
  • Kapcsolattartás partner önkormányzatokkal, államigazgatási szervekkel, partnerekkel.
  • Partner önkormányzatok településrendezési eszközeinek véleményezése.
  • Telekalakítási szakhatósági állásfoglalás, egyes hatósági bizonyítványok kiállítása.
  • KCR ügyintézés

Elvárások:
  • Egyetem vagy főiskolai végzettség: Építész mesterképzési szakon szerzett okleveles építészmérnök vagy azzal egyenértékű szakképzettség, Településmérnöki mesterképzési szakon szerzett okleveles településmérnök vagy azzal egyenértékű szakképzettség vagy Építész- vagy településmérnök főiskolai szakképzettség
  • magas szintű szakmai ismeretek,
  • döntésképesség és önállóság,
  • kiváló kommunikációs készség írásban és szóban,
  • precíz, önálló munkavégzés,

​​​​​​​Előnyök:
  • Köztisztviselői alap-, és szakvizsga
  • Közigazgatási gyakorlat
  • hasonló munkakörben szerzett gyakorlat
Amit kínálunk:
  • cafeteria
  • bejárási és munkavégzésre vonatkozó gépjárműhasználat utáni költségtérítés
  • éves bónusz
  • irodai masszázs, éves ruházati költségtérítés, szemüveg hozzájárulás
  •  rugalmas munkavégzés és törzsidő